Bizden Haberler

Prof. Dr. Abdullah Eren Derneğimizin  üyelerinin ortopedi muayenelerini ücretsiz olarak yapmaktadır.

Prof. Dr. Abdullah Eren

5.08.1952 de Malatyada doğdu.İlk Orta ve Liseyi Malatya’da bitirdi.1978 de Hacettepe Tıp Fakültesini ,1983 de Hacettepe Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji ABD de ihtisasını tamamladı.Askerlik görevini Kayseri Hava İndirme Tugayında yaptı.Zorunlu Hizmet  görevi için gittiği Rize SSK Hastanesinde 7 yıl süreyle çalıştı.Bu sırada bölgede yaygın olan Doğuştan Kalça Çıkığı ve Çocuk dirsek kırıklarını tedavi etti 1991 de SSK Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine Başasistan 1992 de Şef Yardımcısı oldu. 2002 -2004 yılında TOTBİD Pediatrk Ortopedi Derneği Başkanlığı

2004-2008 Istanbul Hastaneleri Pediatrik Ortopedi Ortopedik Travma ve İlizarov  Toplantıları koordinatörlüğünü yaptı. 2006 yılında Doçent oldu.Aynı yıl Klinik Şef Vekili ve 2010 Yılında Klinik Şefi oldu.

2011 yılında kamu görevinden ayrılarak Şişli Florence Nightingale Hastanesinde Pediatrik Ortopedi faaliyetlerini sürdürmeye başladı. 2013 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalında Profesör oldu

Yaptığı çalışmalarla ilgili birçok ödüle layık görüldü.

Pediatrik Ortopedide  özellikle Çocuk ve Yetişkin  Kalça  ile ilgili teknikler tanımladı.Çocuk Ortopedide Kalça çıkığı, Dirsek Çevresi Kırıkları,,Ekstremite Uzatma, Pethes hastalığı, Serebral Palsy,Nöromskuler Hastalıklar, Rotasyonel Anomaliler ve Pes Equino Varus(Çarpık ayak) Pesplanus(Düz taban)la ilgli birçok toplantıda   eğitici, tartışmacı,panelist olarak görev yaptı.Bu çalışmalarını birçok Ulusal ve Uluslararası toplantılarda sundu.

Dr Abdullah Eren evli 2 çocuk babasıdır


KARTAL KAYMAKAMI SN. ABDULLAH DEMİR’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

Derneğimizin açılış kurdelesini kesen Kartal Kaymakamımız Sn.Abdullah DEMİR Beyi makamında ziyaret edip kendisine plaketimizi takdim ettik


KARTAL BELEDİYESİ ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

3 Aralık dünya farkındalık günü için Hasan Ali Yücel kültür merkezinde Kartal Belediyesi  Engelliler kordinasyon merkezinin düzenlemiş olduğu etkinliğe engelli üyelerimiz ile birlikte katılım sağladık.


KAYMAKAM BEY VE EŞİNİN DERNEĞİMİZİ ZİYARETİ

Kartal kaymakamımız Sn.Abdullah DEMİR Bey ve eşleri Elif DEMİR Hanım derneğimizi ziyarette bulunup engellilerimizin yaşadığı sorunlar üzerine görüşüp neler yapabileceğimizi konuştuk.


 2 ARALIK 2018 GÜNÜ KAHVALTI ETKİNLİĞİ

3 Aralık dünya engelliler günü dolayısı ile derneğimiz farkındalık yaratmak amacı ile Kartal Vesta Restauranta 200 kişilik kahvaltı etkinliği düzenlemiştir. Engelli ailelerimize farklı bir gün yaşattık.


23 NİSAN ETKİNLİĞİ

23 Nisan 2019 Özel gereksinimli çocuklarımıza ve ailelerine yiyecek paketleri hazırladık Faruk Yalçın Darıca Hayvanat bahçesini götürdük baharı karşılayıp farklı bir gün yaşattık.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

3 Aralık Dünya engelliler farkındalık gününde engelli, gönüllü el ele farkındalık için yürüdük.Kartal meydanında Atölyemiz öğrencileri ile birlikte çalışmalarını yaptı. Belediye başkanımız Sn.Gökhan Yüksel standımızı ziyaret etti.

1.YIL ETKİNLİĞİ

25 Mayıs 2019 Derneğimizin kuruluşunun 1. Yılında Engelli Üyelerimiz ve gönüllülerimiz için iftar yemeği düzenledik. Engelli ailelerimizi sosyal yaşama adaptasyonlarını sağladık.1.Yıl Pastamızı kurucularımız ile birlikte kestik.